Şoförlü Araç Kiralama ve Taksi Arasındaki Farklar

şöförlü araç kiralama ve taksi arasındaki farklar
+

Konumuzda şoförlü araç kiralama ve taksi arasındaki farklar nelerdir? İnceleyeceğiz.. Ve sizin şoförlü bir araç kiralama mı yoksa taksi tutmak mı ihtiyaçlarınıza uygun seçimi yapmanıza yardımcı olacağız.

şöförlü araç kiralama ve taksi arasındaki farklar

Şoför nedir?

Çoğu insan, bir şoförü lüks bir araba ile ilişkilendirir ve bazı ülkelerde, sizi etrafta gezdiren siyah giyinmiş bir adama sahip olmak bir statü sembolü olarak kabul edilir. Soru şu ki, bir taksi ile şoförlü araç kiralama arasındaki fark nedir? Sıradan bir taksiye binmek yerine neden özel etkinliğiniz için bir şoförlü araç isteyesiniz? Yoksa taksi araçları ile şoförlü arabalar aynı şey mi? Aşağıda öğrenelim.

Ama önce şu soruyu cevaplayalım: Şoför nedir? Şoför kelimesi ne anlama gelir?
Şoför terimi, “ısıtmak” anlamına gelen Fransızca bir kelimedir ve ilk arabaların veya vagonların eski sürücülerini tanımlamak için kullanılmıştır. İlk buharla çalışan arabaların elektrikli ateşlemesi yoktu, bu nedenle motor çalıştırılmadan önce önceden ısıtılmaları gerekiyordu. Yani, şoförler bu araçları kullanan şoförlerdi, ama aynı zamanda yetenekli tamircilerdi. Eski model arabaları sürmek zahmetli bir işti ve bu sürücülere bunu yapmaları için çok iyi para ödenmişti. Daha sonra, bir şoförün anlamı dramatik bir şekilde gelişti ve günümüzde lüks bir araç kullanan profesyonel bir sürücüyü tanımlıyor.

şöförlü lüks araç kiralama

Şoförler sadece lüks araçlar kullanır

Şoförlü araç kiralama ve taksi arasındaki farklardan en önemlileride vip şoförler sadece lüks araçlar kullanmaktadırlar. Taksi olarak kullanılan arabalar ülkeden ülkeye ve şehirden şehre değişiklik gösterecektir. Türkiye’de orijinal “sarı taksileri” ünlüdür ve turistler için bir cazibe merkezi olarak görülebilir, ancak gerçek farklıdır. Bu arabalar 8 yaşında olabilir ve bazıları EURO 4 emisyon sınırını bile karşılamıyor. İstanbul, İzmir ve Antalya gibi şehirlerde taksi şoförleri eski Linea, Symbol veya Dacia modellerini kullanıyor. Elbette, bazı sürücüler araçlarını iyi durumda tutarlar, ancak mesele şu ki, hangi aracın ortaya çıkacağını ve hangi durumda olacağını asla bilemezsiniz. Kısacası taksi rezervasyonu yaparken büyük bir kumar oynuyorsunuz.

Meşgul bir yöneticiyi hareket ettirme zamanı geldiğinde, isteyeceğiniz son şey, önemli bir iş gezisinin taleplerini karşılamaya hazır olmayan bir araca yakalanmaktır. Şoförlerin bu işi yapmak için uygun araçlara sahip olmaları gerekir ve her zaman sadece en iyisi için çaba gösterirler. Şoförlü araç kiralama şirketleri birinci sınıf araçlara güvenir ve yalnızca BMW, Mercedes, Audi ve diğerlerinin üst düzey modellerini kullanır. Çok özel günler için Rolls-Royce, Bentley veya Range Rover’a binmek isteyebilirsiniz.
Lüks ulaşım sağlayıcınız olarak, şık bir şekilde gelmenizi sağlamak istiyoruz. Bu nedenle tüm araçlarımız, hareket halindeyken bağlantıda kalmanızı sağlayan teknoloji ve siz ve sevdikleriniz için güvenli bir sürüş sağlayan güvenlik özellikleri gibi en son özellik ve olanaklarla donatılmıştır. İster ailenizle bir seyahate çıkın, ister romantik bir akşam yemeği randevusuna çıkın veya müşterilerle seyahat edin, şoförlü araç kiralama hizmetimiz konforlu, güvenli ve şık bir şekilde seyahat etmenize yardımcı olacak doğru araca sahiptir.

vip transfer

Şoförlü araç kiralama hizmeti, yolculuktan önce bile benzersiz bir deneyim sunuyor

Olağanüstü bir müşteri deneyimi yapan nedir? Takım elbiseli şoför mü yoksa lüks araç mı? Hayır, birlikte çalışan koşulların benzersiz kombinasyonunu oluşturan her şeyin toplamıdır. Mükemmel müşteri hizmeti, şoför sürüşe başlamadan çok önce başlar. İlk e-postadan, fiyat teklifine, fiyat pazarlığına, araç seçimi konusunda tavsiyeye ve son olarak sürüşe kadar. Tüm bu yönler harika bir şöförlü araç kiralama hizmeti yapar.

En iyi müşteri hizmeti, her müşteri için özelleştirilmiş olandır. Güvenebileceğiniz bir şoförlü kiralık araba hizmetini hak ediyorsunuz ve bizimle çalıştığınızda, hizmetimizi arkadaşlarınıza ve ailenize önerme konusunda asla endişelenmenize gerek kalmayacak. Bize ulaştığınız andan itibaren benzersiz ihtiyaçlarınıza yüksek düzeyde ilgi gösteriyoruz.

Peki ya sürücülerin kendileri?

Dürüst olmak gerekirse, İstanbul, İzmir, Antalya taksi şoförleri çok bilgili. Her sürücü, bulunduğu bölgedeki cadde ve güzargahları ezberlemek zorundadır. Taksiciler, SRC sınavını geçmeden önce şehrin yerleşim düzenini öğrenmeli ve görülecek yerleri ve iş yerlerini bilmelidir. Onlara saygı duyun. Peki ya diğer şehirlerdeki taksi şoförleri? Eh, değişir, ancak başvuran araba kullanmayı bildiği sürece birçok yerde taksi şoförü olmak çok kolaydır. Prensipler basit, bu sürücüler sizi A noktasından B noktasına götürecek ve bir sonraki işe geçecek. Bu hizmetten daha fazlasını bekleyemezsiniz.

Şoförlü vip araç şoförleri, taksi şoförlerinin tam tersidir. Yapmalısınız ve hizmetlerinden çok daha fazlasını bekleyeceksiniz. Davranışlar kusursuz. Çoğu zaman takım elbise giyerler ve size kapıyı açarlar. Şemsiyenizi tutuyorlar ve sormadan bagaj konusunda yardımcı olacaklar. Vip araç sürücüleri yaptıklarıyla gurur duyuyor. Onlar için, her yolcu misafir gibi hissediyorlar. Bu sürücüler, özel bir şeyin parçası olma ve çalıştıkları kuruluşun marka imajını koruma konusunda çok güçlü duygulara sahiptir. Pek çok aday arasından özenle seçilirler ve adli sicil dairesi tarafından incelenirler. Havalimanitransfers şoförleri, Ulaştırma Bakanlığı ve TÜRSAB tarafından verilen lisans ve belgelere sahiptir.

Bu meslekler arasındaki farkları anlamak, ulaşım kararlarınızı daha iyi hale getirecektir. Günün sonunda bu sadece sizin kararınız ve bunu beklentilerinize ve bütçenize göre yapacaksınız.

taksi mi şöförlü araç kiralama mı

Taksiler şoförlü araç kiralama ve transfer hizmetlerinden daha mı ucuz?

Bu soruyu cevaplamak için, bu hizmetlerin fiyatlarının nasıl hesaplandığına daha yakından bakmamız gerekiyor. Türkiye taksileri sayaç kullanır ve alınan rotaya ve yoldaki trafik miktarına bağlı olarak fiyatı anında hesaplar. Evet, trafikte kalsalar bile sizden ücret alacaklar. “Taksi ücreti hesapla” web sitesine göre, İzmir Havalimanı’ndan Çeşme’nin merkezine tipik bir yolculuk, trafik koşullarına bağlı olarak size 500 TL ile 900 TL arasında bir maliyete mal olabilir. Havalimanında taksi sırası beklemekte cabası..

Vip transferler” gibi şoför hizmetleri sayaç kullanmaz ve bulut tabanlı rezervasyon sistemi üzerinden yolculuk öncesi fiyatları hesaplar. İzmir Havalimanı’ndan Çeşme’ye bahsi geçen gibi düzenli rotalarda, sabit fiyatlarımız var. 750 TL gibi düşük bir fiyata şoförlü bir Mercedes Vito sınıfına sahip olabilirsiniz. Karşılama hizmeti, havaalanında bekleme süresi, çocuk koltuğu ve 9 kişiye kadar yolcu taşıma kapasitesi gibi ekstra hizmetlerimiz var. Şoför bagaj konusunda size yardımcı olacak, bir şişe su veya isteğinize uygun doldurulmuş minibar. Hatta bazı araçlarımızda TV’li ara bölme, playstation gibi ekstra donanımlar bulunmaktadır. Aldığınız hizmetin değeri inanılmaz. Ancak önceden planlayabilir ve rezervasyon yaptırabilirseniz.

Elbette çoğu zaman şoförlü araç kiralama fiyatları taksiden daha yüksek olacaktır. Pahalı arabaların, en yüksek puanlı sürücülerin ve birçok küçük ekstraların kullanımını yansıtmalıdırlar. Ancak kesinlikle sıradan bir taksiye binmenin her zaman daha ucuz bir seçenek olmadığını söyleyebiliriz.

Taksi veya şoförlü araç – nihai karar

Şoförlü araç kiralama ve taksi arasındaki farklar için nihai karar vermenize son adım kaldı. Taksi mi şoför mü? İzmir Havalimanı’ndan Çeşme’nin merkezine, İstanbul Havalimanı’ndan İstanbul merkezine, Milas-Bodrum Havalimanı’ndan Bodrum merkezine ya da Antalya Havalimanı’ndan Antalya merkezine ulaşmanın en iyi yolu nedir? Bu yazıda, taksi ile şoförlü araba kiralama hizmetini karşılaştırdık. Her iki ulaşım yolunun da avantaj ve dezavantajlarına odaklandık.
Hangisi daha iyi? Bu soru, neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak cevaplanabilir. İstanbul’un merkezinde sağanak yağmurda mahsur kaldıysanız ve hemen eve gitmeniz gerekiyorsa, ilk müsait taksiye binin. Diğer tüm durumlarda, yolculuğunuzu önceden planlayabileceğiniz zaman, şoförlü araç ve vip transfer hizmetlerinden yararlanmayı düşünün. Havaalanına mı gidiyorsun? Özel etkinlik? İş görüşmesi? Belki bir randevu? “Vip transferlerinde” tüm ihtiyaçlarınız için cevaplarımız var ve ihtiyaçlarınızı dinlemekten mutluluk duyacağız.

Vip Transfer

Havalimanı Transfer

Şöförlü Araç Kiralama

İzmir Araç Kiralama

Kapıdan Kapıya Vip Transfer

Şehirlerarası Transfer

 

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde yer alan yorumlar yazarların görüşlerini yansıtır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. *