Havalimanında Bagajın Kaybolmasını Önlemek İçin 5 İpucu

+

Seyahat etmek için bir çoğumuz havayollarını kullanıyor ve uçaktan inince bagajların kaybolması sorunu yaşayabiliyoruz. Sizlere Havalimanında bagajın kaybolmasını önlemek için 5 ipucu paylaşacağız.

Bazen sadece senin günün değildir. Hayat tahmin edilemez ve bazen bir şeyler bir şekilde ters gidebilir. Seyahat söz konusu olduğunda, bir gezgin için bagajlarını kaybetmekten daha fazla sinir bozucu ve stresli durum kesinlikle yoktur. Havaalanı bagaj alma bölümünde duracak, yüklenen bagaj sistemi son çanta alınana kadar dönüp durmasını izleyeceksiniz, her azaltılmış bagaj döngüsü, o ani farkındalık sonunda size bir balyoz gibi çarpana kadar iyi ruh halinizi bozacak. çantanız kayboldu!

Bunun senin başına gelmemesini sağlamanın bir yolu var mı? Ne yazık ki, yok. Ancak yine de bagajınızın havayolları tarafından kaybolma ihtimalini büyük ölçüde azaltacak bazı adımlar atabilirsiniz.

İşte bagajınızı kaybolmasını önlemek için 5 ipucu!

1 Valizlerinizi erken teslim edin

Kontrol noktasına geç gelen veya hatta takılan uçak yolcuları, genel olarak biraz geç kaldıklarını görebilir ve bu da çantalarının uçağa hiç ulaşmamasına neden olabilir. Bu nedenle, eğer böyle bir ihtimal varsa, bagajınızı kalkıştan en az 45 dakika veya bir saat önce check-in yaptırmanız en doğrusu olacaktır. Havalimanı transferinizi önceden organize ederseniz, sürücünüz check-in için doğru varış zamanını size bildirecektir. Havalimanitransfers.com ile kolay bir seyahat deneyimleyebilirsiniz.

2 Havaalanı kodunu iki kez kontrol edin

bagaj kaybolmaması için

Havaalanında çantanızı teslim etmeye gittiğinizde, temsilciye varış havaalanı kodunu iki kez kontrol edip edemeyeceklerini sorun.

Bazen check-in görevlisinin bagajınıza yapıştırdığı varış havaalanı kodu yanlış olacaktır, bu nedenle havaalanında çantanızı teslim etmeye gittiğinizde temsilciye varış havaalanı kodunu iki kez kontrol edip edemeyeceklerini sorun. Nadir durumlarda, yanlış olduğu ortaya çıkacak ve size çok fazla zaman kazandıracak ve kaybolduktan sonra bagajınızı takip etmeye çalışmaktan kurtaracaktır.

not: Yeni bir tane eklemeden önce tüm eski havayolu etiketlerini bagajınızdan çıkardığınızdan emin olun, çünkü bu eski etiketler mevcut varış noktanız için karıştırılabilir.

3 Bagajın kaybolmasını önlemek için Bagajınızı öne çıkarın

bagaj kılıfı bagaj kaybolmasını önleme

Havalimanında bagajın kaybolmasını önlemek için bir diğer önemli detay ise; Bazı renkli kemerler veya kolayca fark edilebilen bagaj kılıfları kullanmak muhtemelen çantanızın kaybolmasını önleyecektir.

Bir havayolu çalışanının parlak yeşil çantanızı veya üzerinde farklı fotoğraflar olan bir çantayı kaybetmesi oldukça zor olurdu. Bazı renkli kemerler veya kolayca fark edilebilen bagaj kılıfları kullanmak, muhtemelen çantanızın kaybolmasını, yanlış yerleştirilmesini ve hatta çalınmasını önleyecektir. Bagaj kılıflarını kullanmak, çantanızı herkesinkinden farklı kılmakla kalmaz, aynı zamanda yükleme sırasında oluşabilecek darbe, çizik veya delici cisimler gibi olası hasarlardan da korur.

4 Mümkün olduğunda direkt uçuş rezervasyonu yapın

Mümkün olduğunda direkt uçuş rezervasyonu yaparak çantalarınızın kaybolma olasılığını azaltırsınız.

Bagajınızın bir uçaktan diğerine ne kadar az transfer edilmesi gerekiyorsa, çantalarınızın kaybolması, yanlış yerleştirilmesi veya dünyanın yanlış yerine gönderilmesi olasılığı o kadar az olur. Mümkün olduğunda direkt uçuş rezervasyonu yaparak çantalarınızın kaybolma olasılığını azaltırsınız. Bu kadar basit.

5 Gps ile çantanızı takip edin

bagaj takip cihazı

Bir akıllı telefon uygulamasıyla birleştirilmiş küçük bir GPS etiketi olan bir takip cihazı kullanarak çantanızı takip edin.

Çantanızın nerede olduğunu takip etmenin giderek daha popüler bir yolu, bir akıllı telefon uygulamasıyla birleştirilmiş küçük bir GPS etiketi olan bir takip cihazı kullanmaktır. Bu şekilde çantalarınızın nerede olduğunu istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz. Bavullarınız bir şekilde kaybolmuş olsa bile, bu şık cihazla sizin ve havayolunun/havayollarının bagajınızı takip etmesi kolay olacaktır.

İyi bir okuyucu olduğunuza ve bu blog yazısının sonuna geldiğinize göre, size fazladan bir ipucu vereyim. Bu benden!

6 Ekstra ipucu

Çantanızın içinin fotoğrafını çekin. Çantanız kaybolursa, bagajınızı bulmaya çalışan havayolları için kolay bir referansınız olur.

Çantanızın içinin ve dışının fotoğrafını çekin. Bu şekilde, çantanız kaybolursa, bagajınızı bulmaya çalışan havayolları için kolay bir referansa sahip olursunuz.

İşte aldın. Bunlar, bagajınızın kaybolma veya yanlış yere konma olasılığını büyük ölçüde azaltacağını düşündüğümüz en sevdiğimiz 5 ipucumuzdu. Ve lütfen gelecekteki konularımızdan biri için bizi izlemeye devam edin.

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde yer alan yorumlar yazarların görüşlerini yansıtır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. *