Havaalanına Zamanında Nasıl Gidilir? – Seyahat Tüyoları

havalimanına zamanında nasıl gidilir
+

İster iş, ister eğlence veya ihtiyaç için seyahat ediyor olun, uçuşunuzu kaçırmak istemezsiniz. Her zaman kapılar kapanmadan uçağa binmek istiyorsanız, zamanında vardığınızdan emin olmak için bu seyahat tüyolarını kullanabilirsiniz. Başlayalım.

1 Transfer rezervasyonu yapın

izmir havalimanı transfer rezervasyonu

Kendiniz sürmek yerine, belirli bir saatte sizi alması için bir şoförlü araç veya İzmir havalimanı transfer için rezervasyon yapın. Birinin kapınızı çalması sizi harekete geçirir.

2 Bagajınızı bir gece önce hazırlayın

Kapıdan dışarı fırlarken son dakikada bir çantaya kıyafetleri atan tiplerdenseniz, biraz daha organize olmanın zamanı geldi. Paketlemenizin çoğunu uçuşunuzdan önceki gece yapın. Uçuş gününde yanınıza almanız gereken tek şey cep telefonunuzun şarj aletidir.

3 Kendinizi programlayın

Öğleden sonra veya akşam uçuşunuz olduğunda, uçak kalkmadan önce günü mümkün olduğunca çok şeyle zaman geçirmek cazip gelebilir. Ancak, programınızda çok fazla şeye yer vermek, havaalanına geç kalmak anlamına gelebilir. Programınızı en az birkaç saat öncesinde boş tutun.

4 Mümkünse Online Check-in

Çoğu hava yolu şirketi, kullanımı kolay çevrimiçi check-in seçenekleri sunar. Biniş kartınızı evde yazdırabilir ve havaalanında en az bir satırdan kaçınabilirsiniz. Evde yapamıyorsanız bile, kuyrukta beklemek yerine mümkünse bir check-in kiosku kullanın.

5 Bagajı Kontrol Etmekten Kaçının

Mümkün olduğunca hafif seyahat etmek, havaalanına zamanında varma konusunda büyük bir avantaj olabilir. Sadece paketlemeyi hızlandırmakla kalmaz, durup bagajı kontrol etmeniz gerekmediğinden kapıya zamanında varmayı kolaylaştırır.

6 Park Seçeneklerinizi Bilin

Çoğu büyük havaalanları bir dizi park seçeneği sunar. Yakına park edebilirsin ama daha fazla ödersin. Daha uzağa park edebilirsiniz, ancak terminale bir servisle gitmeniz gerekir. Bir otoparka girebilirsiniz, ancak havaalanının terminalden karşı tarafında olduğunu görürsünüz. Otopark seçeneklerini önceden bilmek, en iyi varış saatini planlamanıza olanak tanır.

Tabii ki, bir İzmir havalimanı transfer özel şoförü sürüşü sizin yerinize yapması, sizi tüm bu zahmetten kurtaracaktır.

7 Güvenlik için Giyin

Peki. Havaalanına gidiyorsunuz, ancak yine de uçuşunuz için kapıya ulaşmak için güvenlikten geçmeniz gerekiyor. Hazırlıklı olun ve herşey sorunsuz gitmeli. Kolayca girip çıkabileceğiniz ayakkabılar giyin. Sıcak kalmak için bir cekete veya süvetere ihtiyacınız varsa, kolayca giyilip çıkarılabilen bir süveter seçin. Boş cep eşyalarınızı bir kese veya küçük çantaya koyun, böylece tarayıcı bölmesine kolayca bırakıp, alabilirsiniz.

Havaalanına zamanında gitmeniz gerektiğinde, en iyi seçeneğiniz İzmir havaalanı transfer hizmeti kiralamaktır. Ulaşım rezervasyonunuzu yapmak için bugün Havalimanı Transfers‘i arayın.

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde yer alan yorumlar yazarların görüşlerini yansıtır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. *