Güvenilir araç kiralama nasıl yapılır?

güvenilir araç kiralama
+

Son zamanlarda araç kiralama dolandırıcılıklarının artmasından dolayı çok fazla güvenilir araç kiralama nasıl yapılır diye araştırıldığını gördük. Havalimanitransfers.com olarak sizlere güvenli araç kiralama metotlarından bahsedeceğiz.

Güvenilir araç kiralama metotları

1. Aracı teslim alırken ödeme yapın

Aracı teslim alırken ödeme yapmak bilinen en güvenli araç kiralama yöntemidir. Havalimanında, rent a car ofisinde ya da adrese teslim araç kiralamalarında kiralayacağınız aracı teslim alırken ödeme yaparak olası dolandırıcılıkların önüne geçin.

2. Online ya da havale/eft ile ödeme yapmak gerekiyorsa nelere dikkat edilmelidir

%100 güvenli araç kiralamak için genellikle bu metotu önermiyoruz fakat erken rezervasyon fırsatları ve indirimli araç kiralamalarını kaçırmamak için bazen online ya da havale/eft ile ödeme yapmak gerekebiliyor. Peki nelere dikkat etmeliyiz?

– Kredi kartı ya da havale/eft ile ödeme yaparken şahıs adına değilde, şirket adına ödeme yaptığınızdan emin olun.
– Kopyalanmış sahte web sitelerine dikkat edin; Büyük araç kiralama sitelerini kopyalayarak, kişisel hesaba para yatırmanızı isteyenlerden uzak durun.
– Sahte ve dolandırıcı siteler genellikle google reklamlarını kullanarak kullanıcılara ulaşırlar. Google reklamları tamamen yazılımlar tarafından kontrol edilir, google’ın bu zayıf ve denetlenmeyen yönünü atlatan sahte reklam verenler bankacılık vb. dolandırıcılıklarda olduğu gibi araç kiralama sektöründe de boy göstermektedirler. Web sitesi url adreslerindeki harf hatalarından, site kalitesinden ya da kişisel hesaba ödeme istemelerinden çabucak dolandırıldığınızı anlamalısınız. Genellikle sahte web siteleri bir kaç sayfadan oluşur. Google’da girdiğiniz siteyi aratarak sayfa sayısını ve şikayetleri bir kaç saniye içersinde görebilirsiniz. Örn; site:havalimanitransfers.com ve havalimanitransfers.com şikayet

3. Araç kiralama sitesi gerçek mi sahte mi nasıl anlaşılır

Örneğin en popüler arama motorlarında izmir araç kiralama diye aratıyoruz. 1. sırada yer alan web sitesi dünyanın önde gelen araç kiralama şirketlerinden biridir. Site adı sixt.com.tr orjinal web sitesidir. Fakat sixtarackiralama, avisarackiralama vb. şekilde korsan siteler de bulunabiliyor. Bu tarz sahte siteleri gördüğünüzde https://www.ihbarweb.org.tr  üzerinden şikayette bulunabilirsiniz. Arama sonuçlarında çıkan 2. ve 3. sitenin google da arattığımızda maalesef hiç sonuç bulamıyoruz ve 2. ve 3. sitenin sahte olduğunu anlıyoruz. İletişim bilgilerine baktığımızda hiç bir şekilde şirket adı ve kurumsal bilgiler yer almıyor. Genellikle bu tarz korsan siteler bir kaç sayfadan oluşur ve google da aratıldığında hiç sonuç çıkmaz. Çünkü bu web siteleri dolandıcılık için yeni açılmıştır ve bir kaç dolandırıcılıktan sonra kayıplara karışır.

Güvenle araç kiralamak için aracı teslim alırken ödeme yapmak en mantıklı yöntemdir.

Benzer yazılarımız;

Güvenilir villa kiralama

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde yer alan yorumlar yazarların görüşlerini yansıtır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. *