Efes Turu

+

Günübirlik Efes turu

Efes İzmir bölgesinde en çok turist çeken yerlerin başlarında yer almakta olan Popüler bir turizm yeridir. Bu sebeple günübirlik efes turu ile binlerce insan bu bölgeyi gezmektedir. Siz de kişiye özel turlar ile veya diğer grup turlarına katılarak bu bölgeyi gezebilirsiniz.

Efes (Efes) Akdeniz’in en büyük antik yerlerinden biridir. M.Ö. birinci yüzyıldaki en parlak döneminde, sadece Roma daha fazla güce sahip olan dünyanın ikinci büyük şehriydi. Eski Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Artemis Tapınağı da dahil olmak üzere birçok yeniden inşa edilmiş yapı ve kalıntı burada görülebilir.

Tur detayları

Bu antik kent, çeşitli eyaletlerde inanılmaz sayıda harabeye ev sahipliği yapıyor. İzmir, Kuşadası, Bodrum, İstanbul ve diğer bölgelerden bölgeyi iyi bilen rehberlerle size Efes turu ve özel turlar düzenlemekteyiz.

Efes’e seyahat düzenlemeleri yapma stresinden kaçınmak isteyen gezginler, genellikle İstanbul’dan İzmir’e hava yolları ve İstanbul İzmir Transfer ile karayolundan bölgeye ulaşabilirsiniz. Birçok tur Efes ziyaretini, Meryem Ana’nın son günlerini geçirdiğine inandığı eski bir ev olan Meryem Ana Evi’ne (Meryemana) bir gezi ile birleştiriyor.

Efes Antik Kenti hakkında bilmeniz gerekenler

Efes tarih ve arkeoloji meraklıları için bir zorunluluktur. Bölgede çok az gölge olduğu için şapka, güneş kremi ve bol su getirin. Efes’in çoğunda, tekerlekli sandalyeye erişimi zorlaştırabilecek düz olmayan taş yüzeyler vardır. Bölgeye alt kapıdan girmek ve Celsus Kütüphanesi de dahil olmak üzere bazı kalıntıları görmek mümkündür.

Efes bölgesine nasıl gidilir?

Efes, Türkiye’nin İzmir ilinin Selçuk ilçesinde, İzmir il merkezinin yaklaşık 75 kilometre güneyinde yer almaktadır. Türk Hava Yolları, Onur Air, AtlasGlobal ve Pegasus dahil olmak üzere birçok havayolu, İstanbul ve İzmir arasında doğrudan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İzmir, Efes’ten arabayla yaklaşık bir saatlik mesafededir. Oraya ulaşmanın en kolay yolu rehberli tur hizmeti almaktır. İzmir çıkışlı günübirlik turlar için bizi arayın.

Efes’e ne zaman gidilir?

Efes’i ziyaret etmek için yılın en iyi zamanı, ılıman sıcaklıkların keşfetmek için ideal olduğu Nisan, Mayıs, Ekim ve Kasım aylarıdır. Isı ve kalabalık Temmuz ve Ağustos aylarında, özellikle günün ortasında yoğun olabilir, bu yüzden sabah erken veya öğleden sonra gelmeyi deneyin. Rehberli minibüs kiralama hizmetimiz sayesinde arkadaş gruplarınızla Efes’i keşfedebilirsiniz.

Efes turu’nun öne çıkanları

Efes’teki belki de en sembolik ve fotoğraflanan harabe, Celsus Kütüphanesi’dir. M.S 110 ve M.S 135 arasında inşa edilen kütüphane aslında üç katlıydı. Muhteşem cephesi yeniden inşa edilmiş olmasına rağmen, yapının çoğu 10. yüzyıldaki bir deprem sırasında tahrip edildi. Artemis Tapınağı muhtemelen Efes’in en efsanevi yapısı olmasına rağmen – bu devasa mermer yapının Parthenon’un dört katından fazla olduğu söyleniyor – sadece yalnız bir sütun ayakta duruyor.

Efes bölgesinde kalınacak oteller

Efes bölgesinde konaklayabileceğiniz harika butik oteller bulunmaktadır. İsterseniz İzmir’de veya Kuşadası bölgesinde konaklayarak Efes’i ziyaret edebilirsiniz. Efes bölgesindeki otellerinize izmir havalimanı transfer hizmeti vermekteyiz.

Diğer Hizmetlerimiz

Bizi aramaktan çekinmeyin. Size aşağıdaki hizmetlerimiz hakkında bilgiler verebiliriz.

Mercedes Vito Kiralama

Şöförlü Araç Kiralama

Vip Transfer

İzmir Araç Kiralama

Çeşme Transfer

Dalaman Transfer

Antalya Transfer

Gelin Arabası Kiralama

İzmir Çıkışlı Turlar

Bir cevap yazın

Not: Web sitesinde yer alan yorumlar yazarların görüşlerini yansıtır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. *